5. Úrovně skills

Khan Academy rozlišuje několik úrovní zvládnutí dané dovednosti (skill). Na začátku jsou všechny vaše dovednosti na úrovni Needs Practice.

Struggling Zkusili jste si dovednost procvičit, ale nedaří se vám správně řešit příklady.
Needs Practice S dovedností jste buď nezačali, nebo jste ještě nedokončili procvičování.
Practiced Jste schopni vyřešit většinu úloh zaměřených na danou dovednost.
Level one .
.
Level Two .
.
Mastered Dovednost dobře ovládáte a můžete na ní stavět další dovednosti.

Jak postoupit na další úroveň?

Na úroveň Practiced můžete postoupit pomocí cvičení, na které najdete odkaz v této webové sbírce. Tato cvičení jsou zaměřena vždy jen na jednu dovednost a vaším úkolem je zpravidla vyřešit pět cvičení v řadě správně a bez nápovědy.

_3__Identifying_triangles_by_side_lengths___Classifying_shapes___Khan_Academy

Na vyšší úrovně se již nedostanete pomocí cvičení, ale pomocí Mastery Challange, které na vás čekají v rámci misí.

_6__Mastery_Challenge___Dashboard___The_World_of_Math___Khan_Academy

V Mastery Challange budete řešit úlohy zaměřené na různé dovednosti. Na základě správnosti vašich odpovědí pak Khan Academy vyhodnotí vaší úroveň v jednotlivých dovednostech. Při správné odpovědi se posouváte výše, výjimečně i o dvě úrovně a naopak při chybné odpovědi buď zůstáváte na stejné úrovni, nebo můžete i o jednu úroveň klesnout.

_6__Mastery_Challenge___Dashboard___The_World_of_Math___Khan_Academy

Na závěr ještě dodejme, že mezi postupy na další úroveň musíte počkat minimálně 16 hodin, proto se může stát, že Mastery Challange není aktuálně k dispozici a je třeba počkat.

_6__Dashboard___Khan_Academy

Mohu si vybrat dovednosti, které chci trénovat v Mastery Challange?

Nemůžete, alespoň ne přímo. Do Mastery Challange jsou většinou zařazeny dovednosti z příslušné mise, které jste již procvičili. Pokud chcete zvyšovat svou úroveň u dovedností, které jste si cíleně procvičili, pak je dobré zvolit misi All of math / The World of Math. Tato mise obsahuje všechny středoškolské dovednosti a je velká šance, že v Mastery Challange se objeví právě ty, které jste si procvičili.

Screen_Shot_2016-02-06_at_09_34_05

Více o úrovních dovedností se dozvíte zde: https://khanacademy.zendesk.com/hc/en-us/sections/200665650-The-Mastery-System