Khan Academy - Skills a Mastery Challange

Skills

Tvůrci Khan Academy rozdělili celé učivo ZŠ a SŠ matematiky na 1058 dovedností neboli skills, které jsou seskupeny do různých okruhů - například Algebra I, Geometrie, apod.

Levels

Khan Academy rozlišuje pět úrovní zvládnutí skills.

 1. Needs practice
  Skill je třeba procvičit, to zpravidla obnáší správně vyřešit 5 úloh v řadě. Konkrétní požadavky jsou vždy uvedeny v pravém horním rohu cvičení.
  Radians_on_the_unit_circle___Dashboard___Trigonometry___Khan_Academy
  Jakmile je skill je procvičen, můžete postupovat na vyšší úrovně pomocí mastery challenge.
 2. Practised
 3. Level one
 4. Level two
 5. Mastered

V Khan Academy vědí, že abychom si dovednost skutečně osvojili musíme ji cvičit opakovaně s jistým časovým odstupem. Proto vždy mezi postupy na další úroveň musíme počkat alespoň 16 hodin.

Pokud se nám daří řešit cvičení bez problémů, může některé úrovně i přeskočit.

Co když nemám k dispozici Mastery challange?

Defining_appropriate_units___Dashboard___Algebra_I___Khan_Academy_and_Hravě_cz_-_online_příprava_k_maturitě

Pokud v misi nemáme k dispozici Mastery Challange, znamená to, že buď nemáme žádný skill na levelu Practised a nebo jsme skills procvičili nedávno a musíme proto chvíli počkat než je budeme moci dostat na další úroveň.

V tom případě je ideální zvolit první nabízené cvičení a procvičit si nový skill, který můžeme násludující den dále zlepšovat.

Kde mohu vidět, svůj pokrok?

Rozpis vačí úrovně v jednotlivých dovednostech najdete v sekci Progress. Můžete si zvolit příslušnou misi, která vás zajímá. Grafický proužek ukazuje kolik skills máte na jaké úrovni. Podní je podrobný výpis.

Progress_Report___Khan_Academy_and_Hravě_cz_-_online_příprava_k_maturitě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>